Dizüstü Bilgisayar Rahatlığı

By | 23 Mart 2012

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR RAHATLIĞI

Bilgisayarlar artık her evin olmazsa olmazı haline geldi. Birçok insan bilgisayar olmadan yaşayamaz durumda neredeyse. Özellikle dizüstü bilgisayarlar en büyük yardımcılarımızdır. Gittiğimiz her yere kolaylıkla götürebiliriz.

Oyun Oynamanın Keyfine Varın

Günümüzde teknolojinin hızına kimse yetişemiyor. Bir ürün alıyorsunuz ve ertesi gün o ürünün yeni bir modeli çıkıyor. Fakat sürekli bir yeni model furyası aldatıcı olabilir, çünkü konseptte bir değişiklik yoktur. Dizüstünü hangi alanda kullandığınız ve ihtiyaçlarınıza cevap verip veremediği önemlidir. Bu yüzden önce hangi dizüstü bilgisayarın ihtiyaçlarınıza cevap verdiğini öğrenmelisiniz.

Belirli sayıda dizüstü bilgisayarı seçip özellikleri karşılaştırın. Fakat eski yıllara ait sistem bileşenleri kullanıp yeni model bir bilgisayar olarak pazara sunulan ürünler var bunlara dikkat edilmeli. Zaten sistem karşılaştırması yaptığınızda bu durum hemen ortaya çıkacaktır. Örneğin aynı fiyat tüm özellikleri hemen hemen aynı bir dizüstünde, işlemci her iki üründe 2.0 ghz’dir fakat cache bellek miktarı birinde 1 mb diğerinde 3 mb çıkıyordur.

Eğer sadece bilgisayarınızı ofis çalışmaları, internet girmek, video izlemek, basit oyunlar oynamak gibi eylemler için kullanıyorsanız. Giriş seviyesi bir dizüstü sizin ihtiyaçlarınıza rahatlıkla cevap verebilir.

Ben iyi bir oyuncuyum diyorsanız dizüstü kullanmanızı önerilmez. Çünkü dizüstü oyun için pek ideal ve ergonomik bir bilgisayar türü değil ama oyuncular içinde yapılmış özel dizüstü bilgisayarlar da vardır. Eğer ben dizüstünden vazgeçmen çocuğum olmasa da olur diyorsanız; oyunun akıcılığı yeterli diyorsanız fiyat performans sınıfı ekran kartlı bir dizüstü alabilirsiniz. Eğer akıcı ve yüksek çözünürlükte oyun oynamak istiyorsanız kesenin ağzını açmanız gerek. Bir grafikçi bir çizimci iseniz kullandığınız programların sistem gereksinimlerine göre dizüstü bileşenleri seçin. Bazı Grafiker ve çizimciler kendileri için uygun bileşenleri bilmiyorlar. Grafiker ve çizimciler için en önemli bileşen ekran kartıdır.

http://www.grundig.com.tr/bilgisayar/dizustu-bilgisayarlar/ adresini ziyaret ederek kendinize en uygun dizüstü bilgisayarı seçebilir ve teknolojinin tadını çıkarabilirsiniz.

Category: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir