Deniz Uğur

By | 07 Nisan 2012

Deniz Uğur
Güzel oyuncu 17 Ekim 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Güzel oyuncu 1.68 boyunda ve 57 kilodadır. Saç rengi açık kahverengi ve gözleri kahverengidir. Çocukluğu İstanbul Pendik’te geçmiştir. Güzel oyuncu Tiyatroya karşı ilgisi arkadaşı sayesinde başlamıştır. Bir arkadaşının tiyatro bölümüne hazırlanıyor olması onu oldukça etkilemiş ve oda şansını denemek için sınava girmiştir.

İlk girişte kazandığı İstanbul Üniversitesi Konservatuar Fakültesi tiyatro bölümünü kazanmış ve başarılı bir şekilde okulundan mezun olmuştur. Öğrencilik hayatında tanışmış olduğu Şirzat Billar ile 19 yaşında ilk evliliğini yapmıştır. Bunun nedeni ailesinin sevgili durumlarına karşı olmasından dolayı kaynaklanmış olacağı bilinmektedir. Daha sonrasında Şirzat Billar’dan anlaşamadığı için ayrılmıştır.
Daha sonrasında Yalan dünya adlı dizide rol arkadaşı olan İsmail Hakkı Sunat ile arkadaşlıkları başlamış ve bu arkadaşlık evlilik ile sonuçlanmıştır. Ancak kötü talih mutluluklarını bozmuş İsmail Hakkı Sunat komşusu ile girmiş olduğu bir tartışma sonucu öldürülmüştür. Bu evlilikten bir çocuğu olmuştur. Daha sonrasında aşk hayatı Tamer Karadağlı ve Reha Muhtar ile anılmıştır. Güzel oyuncu Deniz uğur sinama ve film dünyasında birçok başarıya imza atmış bir kişidir. Rol almış olduğu bu dizilerden bazıları; Adını Feriha Koydum, paramparça aşklar, ertelenmiş hayatlar, hayatım sana feda gibi dizilerde oynamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir