Çin Adalarını Turistlere Açmak İçin Tereddütte

By | 14 Nisan 2013

Güney Çin Denizi’ndeki tartışmalı bir ada üzerinde bulunan Çin’in yeni şehir, Sansha, giden gezi yolculukları Çinli bir yetkiliye göre, bu ay başlaması ayarlanır.
Hareket alanı egemenlik iddiaları üzerine anlaşmazlık eklemek için kesindir.

Çince Adası Yongxing olarak bilinen Woody Island, 1000 civarında bir nüfusa sahiptir – askeri personeli de dahil olmak üzere. Bu Hainan güneydoğusunda 300 kilometre olduğunu ve geçen Haziran ayında Çin’in son vilayetin olarak kurulmuştur.
Sansha kenti küçük arazi ama Çin’in en büyük deniz alanına sahiptir.
 
Woody Adası dahil – Sansha hükümeti Spratly Adaları (Nansha Adaları), Macclesfield Bankası (Zhongsha Adaları) ve Paracel Adaları (Xisha Adaları) yönetmek için kurulmuştur.
Adalar kısmen Vietnam, Malezya, Filipinler, Brunei ve Tayvan tarafından iddia edilmektedir.
Adalar Yukarıda haritası Gösterildi. Sanya yakın Paracel Adaları vardır. Daha doğuda Macclesfield Bankası ve güney Spratlys olmasıdır.

Çevre sadece
 Neden Japonya adaları üzerindeki feuding edilir?
Cruise turu deyimi Çin topraklarına iddiasını destekliyor bir işaretidir.
Ziyaretçiler adada kalmak için izin verilmez. Bunun yerine, seyir müdavimlerinin yemek ve onboard uyku ve sadece adada gezi yapmak istiyorum ki, hafta sonu Asya yıllık Boao Forum’da basın toplantısında Haynan vali Tan Li dedi.

“Biz tam hızda temel altyapı dahil olmak üzere, Sansha planlama ve geliştirme başladı,” Tan devlet Xinhua Haber Ajansı (Çin) tarafından şeklindeki sözleri kaydedildi.
“Sansha gezi yolları, doğal noktalar ve yerleştirme konumları teyit edilmiştir. Başlamaya umuyor [seyir işlemi] 1 Mayıs’tan önce.”
Büyük ikmal gemisi, temiz su temini, kanalizasyon ve çöp arıtma tesisleri için bir rıhtım dahil bazı 12 proje, Sansha geliştirme aşamasında hala.
Yongxing Pier ilk cümle tamamlanmış ve deneme operasyon başladı. Tamamlandığında, Hong Kong medyasına göre, rota 223 metrelik seyir Kına tarafından hizmet olacağını inanılıyor.

Sansha ilk belediye başkanı Xiao Jie, Sansha şehir geliştirme ve iyileştirme adaların Çin’in egemenliğini güçlendirecek geçen ay söyledi.
Xiao öncelik devletin seyahat ağı, Travel Channel göre, doğal yaşam alanlarının korunması olacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir