Chrissy Amphlett 53 Yaşında Öldü

By | 28 Nisan 2013

Avustralya grubun Chrissy Amphlett kendi hit Kendimi dokunun tanınan Divinyls, 53 yaşında öldü.

Koca ve eski Divinyls davulcu Charley Drayton şarkıcı meme kanseri ve multipl skleroz savaşını kaybetti söyledi.

O annesi oynadığı Blood Brothers 1988’de yapılmış üretiminde Amphlett birlikte rol aldı Russell Crowe, haraç yol açmıştır.

O onun “yaşam sevgi dolu ve okuyan ayet” hatırlar dedi.

Oscar ödüllü Avustralyalı aktör şunları söyledi: “Sevgili Chrissie, seni gördüm son kez Botanik Bahçeleri oldu … seni hatırlayacağım nasıl bu, sizin çocuk, R.”

Amphlett Sydney 1980 yılında Divinyls kurulan ve 1982 da bölünmüş 1996 arasında beş stüdyo albümü kaydetmek için gitti.

Kendimi 1991 yılında yayımlanan ve kendi ana Avustralya’da bir numara hit oldu dokunun. Bu sayı 10 ve ABD Billboard Hot 100 sayı dörde İngiltere’de çizelgeleri tırmandı.

Gizem Uluslararası Man: Bir öpücük, 1997 en Austin Powers için 1992 filmi Prelude yer aldı. Pop şarkıcısı Pembe onu Funhouse Tour 2009 yılında şarkı kaplı.

‘Tutku ve yaratıcılık’
“Chrissy ışık çok parlak çok yakar,” Drayton dedi. “Kızın tutku ve yaratıcılık bir hayat olduğunu, o her zaman sonuna kadar yaşadı”.

Avustralya Kayıt Sektöründen Açıklamada Derneği (ARIA) web ekledi: “karakter ve vokal gücü onun gücü ile o güçlü, seksi, açık sözlü kadınlar için yolu açtı.”

Amphlett 2007 yılında multipl skleroz (MS) vardı ve 2010 yılında meme kanseri ile kamu onu savaş yaptı açıkladı.

Geçen Mart onun Facebook sayfasında yazdı: “Ne yazık ki son 18 ay meme kanseri ve MS ve götürecek tüm yeni yerler olan, benim için gerçek bir meydan okuma olmuştur.

“Benim hastalıklar gerçekten başka bir sahne bir ucundan atılan ve gösterileri binlerce gerçekleştirdik bu küçük beden benim tükenmiş.”

“Chrissy onun dünya çapında hit Kendimi yıllık meme muayenesi gerçekleştirmek için tüm kadınların hatırlatmak için kullanılabilir olacağını dokunun yönündeki umudunu dile getirdi,” Drayton dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir