Cenaze’ye Kimin Katılıp Katılmayacağı Teyit Edilecek

By | 15 Nisan 2013

Ünlü şef Marco Pierre White, Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, Daily Mail editörü Paul Dacre ve Gerald Ronson, Guinness hisse skandala kendi adına hapse işadamı, bir listeye göre, onlar Bayan Thatcher’ın cenaze katılıyor onaylamak için en son insanlar arasında Pazar günü Downing Street tarafından yayımlanan.

Cenaze maliyeti hakkında tartışma devam etti ve Bayan Thatcher’ın destekçileri onun anısına bir kütüphane ve müze oluşturarak bir ABD başkanının şekilde onur ona planlarını açıkladı gibi, No 10 Çarşamba günkü davetiye kabul olanlar ile ilgili son güncelleme yayınladı cenaze.

Dört başbakan yeni listesinde yer almaktadır: Donald Tusk (Polonya), Şeyh Cabir Mübarek Al-Sabah (Kuveyt), Valdis Dombrovskis (Letonya) ve Mario Monti (, çünkü seçimler yer almış olsa da, bir olan İtalya’nın Başbakanı kalır yeni hükümet henüz) oluşturulmuştur değil. Ruud Lubbers, eski Hollanda Başbakanı da katılıyor.

Lord Prescott, Çalışma eski başbakan yardımcısı, kamu fonlarından Thatcher’ın cenaze için ödeme kararı eleştirme Sunday Mirror yaptığı sütun kullanılan Downing Street yeni bir liste yayınladı.

O sadece Tory parti için bir “siyasi propaganda egzersiz” olduğu için vergi mükellefi fatura ayak gerektiğini söyledi. “Ben O bir kadın olabilir. Onun için durdu her şeyi nefret, ama onun politikalarında o hasta, muhtaç ve çaresiz hiçbir şefkat gösterdi,” diye yazdı.

“Ölümde bile, o mezardan dönüyor. O bir devlet cenaze istemedim iddia, ama kendini Valide aynı tören bir yapması planlanan.”

Onun yerine her bunu ödemek için 770 £ katkıda gereken her vergisi üst oranı hükümetin azalma sonucunda 100.000 € ‘luk vergi indirimi almıştı 13.000 milyonerler önerdi. “Onun cenaze Özelleştirmek. Bu uygun bir haraç olacaktır,” diye yazdı.

Grantham, sağ Rev Tim Ellis, piskoposu da Thatcher’ın cenaze harcanan miktarı eleştirdi. “Onun mirası konusunda büyük bir hasta duygu olduğu bir bağlamda, biz bela, bir £ 10m cenaze ile bu yüceltmek milletin bekliyor gibi görünüyor bir durum var,” diye BBC söyledi.

Douglas Alexander, gölge Dışişleri Bakanı, o cenaze etrafında tartışma eski başbakan gömme için düzenlemelerin bir yorum yol açacağını umduğunu söyledi.

“Bu bir cenaze gibi temel bir şey ile ilgili olarak bu tür anlaşmazlık şimdi var talihsiz … Bir kez cenaze var olabilir geçti ve İngiliz başbakanları geçen işaretlemek için uygun yollar ne gibi tartışmalar olmalı,” Alexander Sky söyledi Haber, “çok mantıklı” olarak Ed Miliband yakın bir kaynak tarafından açıklanan konuşmasında.

Ayrı bir gelişmede, Özgürlük Güven bu “dünyanın her yerinden geniş halk için hayata Margaret Thatcher’in mirası, değerleri ve başarıları getirmek için” Londra’da bir Margaret Thatcher Kütüphanesi ve Müzesi kurmak istediğini açıkladı Cherish.

Tüm eski ABD başkanları kendi kağıtları ve onur onların eski ev için kendi adına bir kütüphane kurdu. Bazı eski başbakan müzelerde ya da eski evlerinde anıldı olmasına rağmen İngiltere’de, hiçbiri bir ABD tarzı başkanlık kütüphanesi eşdeğer layık görüldü.

Conor Burns, özellikle Thatcher yakın bir Tory MP, kurumun yeni nesil için Thatcher’ın fikirlerini canlı tutmak söyledi.

“O her zaman geçmişte daha ileride çok daha fazla ilgi olduğunu, ve o fikirlerin savaşta ilgilendi” dedi. “Ve bu fikir, gelişmekte olan, gençlerin fikirlerini ve onun değerlerine maruz olurdu biridir, ve ne kadar potansiyel olarak o bu değerleri önümüzdeki 30 yıl zorlukları bilgi nasıl yeniden başlamıştı eğer.”

Rupert Murdoch Twitter’da harika bir fikir olarak proje nitelendirdi. “AB lavabo İngiltere. Biliyordu önce büyük PM anma desteklemek için önemli,” diye bir tweet dedi.

Fikir Donal Blaney, California Ronald Reagan kütüphaneye bir ziyaret esinlenilmiştir Thatchercı Muhafazakar İleri Way grubu, yönetim kurulu başkanı tarafından savunulan ediliyor. ConservativeHome blog yazma, Blaney söyledi: “Margaret Thatcher Library & Museum tarihinin bir tatlı örtbas olmayacak bir öğrenme merkezi olarak onun itibarını haklı olarak onun mirası incelemeye açık olarak tüm yönleriyle bağlıdır..”

Pazar Sally Bercow günü, Commons Hoparlör eşi, o cenaze törenine katılan olmaz doğruladı. “Ben Barones Thatcher vefat olduğunu gerçekten üzgünüm, ancak ben bir ikiyüzlü olmak ve onun bu teşebbüs azizlik mertebesine katılmak için gitmiyorum,” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir