Bilgisayar Fiyatları Masaüstü İçin Her Zaman Daha Uygundur

By | 02 Haziran 2012

Bilgisayar Fiyatları Masaüstü İçin Her Zaman Daha Uygundur

Gelişmekte olan teknoloji sayesinde insanların bilgisayara olan eğilimi her geçen gün daha da çok artmaktadır. Teknolojideki bu hızlı gelişme en çok da bilgisayarlarda görülmektedir. Her geçen gün bilgisayar ürünlerine bir yenisi eklenmekte hem daha yüksek özelliğe sahip hem de daha az kütle ve hacimli olan ürünler piyasadaki yerini almaktadır.

Masaüstü Bilgisayarın Diz Üstü Bilgisayarlardan Farkı

 

Son zamanlarda özellikle de gençlerde notebook’lara olan ilgi daha fazla olsa da bilgisayar fiyatları masaüstü için her zaman için daha uygun olmuştur. Masaüstü alınan bir bilgisayarın fiyatı ile diz üstü bir bilgisayar alınmaya kalkışılsa mutlaka diz üstü bilgisayarın özellikleri masaüstündekine göre çok basit kalacaktır. Ayrıca diz üstü olan bilgisayarlarda işlemci, ram, ekran kartı gibi her bilgisayarda olması gereken malzemeler hep yanyana ve iç içe olduğu için diz üstü bilgisayarlarda ısınma problemi çok sık yaşanır. Diz üstü bilgisayarların bu durumunu yok etmek için her ne kadar soğutma sistemleri geliştirilmiş olsa da bu durumun çok başarılı olduğundan söz edilemez. Çünkü kısa sürede içerisine toz alan diz üstü bilgisayarların soğutma sistemi neredeyse pasif hale gelecek kadar düşük bir seviyeye kadar gelebilmektedir. Bu yüzden sık sık diz üstü bilgisayarların içinin temizlenmesi gerekir.

 

Bilgisayar fiyatları masaüstü olan bilgisayarlar için daha uygun olmasının dışında bir de kullanılabilirliği daha yüksektir. Ciddi anlamda donanımsal bir problem olmadığı müddetçe masaüstü bilgisayarlarda ısınma sorunundan bahsedilemez. Çünkü geniş bir kasası olan masaüstü bilgisayarlardaki ekran kartı, ram, işlemci gibi parçalar birbirinden çok uzak yerlerde durur. Bu durum da masaüstü olan bilgisayarların ısınmasını engeller Masaüstü bilgisayarların en kalitesini en uygun fiyata almak istiyorsanız http://www.grundig.com.tr/bilgisayar/masaustu-bilgisayarlar/adresine girmeniz yeterli!

Etiketler:masaüstü bilgisayar fiyatları,masaüstü bilgisayar kampanyaları,masaüstü bilgisayar modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir