Barış Planlarına Kilise Şoku

By | 03 Mayıs 2013

Kuzey Londra’da St Pancras Eski Kilisesi mezarlık İngiltere’nin en eski kutsal yerlerden biri, aynı zamanda zengin bir edebiyat bağlantılarına sahiptir Roma döneminden beri manevi bir sığınak.

O bir yazar olmadan önce Charles Dickens site demiryolları için yol yapmak için bir kamu bahçe dönüştü zaman mezar taşları çok hareketli sorumlu, İki Şehrin ve Thomas Hardy, bir mimar bir Tale yer tarif. Şimdi cenneti site üzerinden döşenmesine Yorkshire taş oyularak bir “barış yolu” göreceksiniz planları kapsamında başka bir dönüşüm için kaynaklanmaktadır. Yol boyunca yer gurur bir £ 60,000 “dünya barışı alev” olacaktır.

Girişim Hıristiyanlar, Hindular, Müslümanlar, Yahudiler ve Sihler, tüm alev teşvik bir açıklama imzaladı, zaten birçok Avrupa şehirlerde bulunan hangi sürümleri temsil eden, ülkenin önde gelen inanç gruplarının birçok kişi tarafından desteklenmektedir.

Ama ne farkında olmayabilir alev Hayat Vakfı, Hindu ve batı geleneklerini birleştiren ve dünya çapında özellikleri sahip bir yarı-dini kıyafeti adlı tartışmalı bir kuruluşun buluş olmasıdır.

Bir guru olarak takipçileri tarafından tanımlanan Mansukh Patel, tarafından kurulan, Snowdonia merkezli Hayat Vakfı, Dru olarak bilinen yoga kendi form, sınıfları vardır. Gönüllü ve yüzlerce öğrenciye projelerine ve Dru teşvik enerji ve para bağış yapın. Deneyimleri hakkında olumlu birçok konuşmak, ancak bazı eski üyeleri temel bir kült benzerlikler olduğunu iddia inkar etmek zorunda, o faaliyet şekilde ilgili endişeleri artırdı.

“Hayat Vakfı Ben ilgili olduğum hakkında bir grup,” Ian Haworth, yarı-dini gruplara bir uzman söyledi. “Yıllar içinde, onun faaliyetleri hakkında şikayetler aldık. Ben de bazen kurtarmak ve toplumda üretken bir yaşam dönmek için en iyi nasıl hakkında sorular vardı grubun bazı eski üyeleri, yardımcı olmuştur.”

Kendi web sitesinde, grubun dünya barışına alev girişimiyle, Hindistan’da değil, kar amacı gütmeyen programları finanse ettiğini açıklıyor. Bu alevler finanse etmek sponsorlu yürüyüş bir dizi çalışır ve önemi açıklamak için okullarda eğitim paketleri dağıtır. Düzeni teşvik Vakfı bağlantılı web sitesi ayrı bir Yaşam açıklıyor: “Biz zaten £ 36,000 artırdı Biz başka bir £ 24,000 yükseltmek için sizin yardımınıza ihtiyacımız bu çok değerli proje olarak cömertçe olabildiğince verin…”

Ancak, makale ve bloglar bir dizi temel eleştirmek. Geçen hafta görüşmeler için talepleri tekrar düşmüştür Üyeleri, eleştiri “Hayat Vakfı’nın iyi iş karalamak için operasyon her şeyi koymak” eski üyelerinden geldiğini geçmişte belirttiğimiz.

Eski St Pancras kilise artık bir kamu bahçe olmasına rağmen, site hala Londra Piskoposluk tarafından denetlenmektedir. Yazar William Godwin ve eşi, Mary Wollstonecraft, feminist teorisyen, sitede gömülüdür. Bu kızları, Mary, Frankenstein yazarı, gizlice onun gelecekteki kocası, şair Percy Shelley araya geleceğini kendi mezar olmuştur. Ünlü 19. yüzyıl mimar Sir John Soane türbesi mezardan birkaç metre yatıyor.

Londra Piskoposluk sözcüsü yolu inşa edilecek izin veren bir lisans birkaç yıl önce verilmiş olduğunu açıkladı. “Fakülte [lisans] 2012 yılında sona ermiş ve kilise nedeniyle projenin arkasında olanların niyetleri hakkında ortaya kaygıların yenilenmesi talep değil,” sözcüsü açıkladı.

“Bir olay şu anda 26 Haziran kilise yer alması planlanmaktadır. Kilise Camden konseyi yasal sahipliği altında olduğunu ve bu yüzden bu gerçekleşir ama kilise bu tür katılan olmayacaktır olup olmadığını onlara kalmış olay. Biz Camden konseyi ile endişeleri paylaştı ve onlarla temas halindeyiz “dedi. Konsey sözcüsü planlama izni yolu için verilmiş olduğunu doğruladı, ancak arka plan kontrolleri yapılmıştır sonra inşaat çalışmaları sadece başlayabileceğini söyledi.

Patel ve yoldaşı Yaşam Vakfı destekçileri onlar “Galler her alev uçtu ve Dünya Barış Alev oluşturmak için bir araya” sözlerine ekledi, beş kıtada barış alevler oluşturulan iddia ediyor. Onlar İngiltere, havacılık yasaları ihlal bir şey içine yanan alevler uçmak mümkün ne kadar açık değildir.

Hindu Konseyi İngiltere Anil Bhanot o en Yaşam Vakfı’nın katılımı farkında değildi kabul rağmen o, alev arkasındaki fikir desteklediğini söyledi. “Ben sonuca varır kez parlak bir fikir olacağını düşünüyorum” dedi.

“Biz böyle bir ışık görmek istiyorum – bakış dini açıdan – Kullanmak bir şey ve kendi günlük hayatımızda talip: karanlık üzerinde bir ışık sembolü.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir