Bakteriler İle Tedavi Nedir

By | 05 Nisan 2013

Bu birçok açıdan standart bir parti davettir: mahalle bir harita, adres ve zaman, ve bütün aile getirmek için bazı dost teşvik var. Dekoratif unsurlar olsa da, sıradışı şunlardır: insan kolon içinin bir cut-away illüstrasyon, parçaları özenle etiketlenmiş. Bunun yukarısında, bir festival yazı, o diyor: “Mikroflorası Parti Gut!” Ev sahibi Alexander Khoruts, Minnesota Üniversitesi’nde bir gastroenterolog ve tıp doçent olduğunu. Aka bağırsak mikroflorası – kolonoskopi ve dispepsi istişareler ile birlikte, o kolon bakteri nakli gerçekleştirir. Bu akşam partide toplandı hemen hemen herkes bu işle ilgilenmektedir.
 
Yıldız-oranı ve bu kitap gözden geçirin: Ne düşündüğünüzü bize söyleyin
Açık büfe içine eğilerek Matt Hamilton, nakli için olsun hazırlayan Minnesota Üniversitesi doktora sonrası görevlisi olduğunu. Matt, bir tabak için o kadar çok bir hemşire yarın “Gİ kanama gibi görünmek” olacak onu söyler Khoruts ev yapımı Rus kırmızı pancar salatası kaşıklama edilir. Hemşire bütün, çikolata kaplı muz, Khoruts ın 13 yaşındaki oğlu tarafından oluşturulan tematik uygun tatlılar biri bir plakalı hayran. James çok mizah sinsi bir duygusu ile, akıllı ve kültürlü babasının oğlu vardır. Hemşire tatlılar Bristol dışkı ölçekte ne olurdu sayısını James sorar. Dört (“bir sosis ya da pürüzsüz ve yumuşak bir yılan gibi”) – O hiç tereddüt etmeden cevaplıyor.

Onlar kaba ve kötü huylu değiliz çünkü, ama onlar bizi geri kalanından çok farklı kolon evreni görüntülemek için – Bu grup ile uygunsuz bir sofra sohbetleri bulmak zor. 100 trilyon bağırsak konuklar topluca bilinen olarak – – İnsan vücudu ve onun bağırsak mikrobiyomları arasındaki etkileşimler geç sıcak bir araştırma alanı olmuştur. On yıllardır, tıbbi araştırmacılar hastalığın tedavisinde ve önlenmesinde gıda ve besin rolü baktım. Bu basit görünen başladı: artık, hedef vücut, gıda ve aşağı gıda kırmak bakteriler arasındaki etkileşimleri dışında alay etmektir. Kahve, çay, meyve ve sebzelerde bulunan polifenol ailesinin, – Bir örnek kanser savaşçısı du jour.

En yararlı polifenollerin Bazı ince bağırsakta emilir değildir: biz onları metabolize için kolon bakterileri bağlıdır. Gut yaşayan ne bağlı olarak, ya da ne yemek yarar olabilir veya olmayabilir – veya zarar. Kömürleşmiş kırmızı et uzun bir karsinojen adı olmuştur, ama aslında kanserojen yapmak için sadece bir hammaddedir. Yıkmak bağırsak bakterileri olmadan, ham mal zararsızdır. Değişen insanların bakteri tedavisi için daha etkin bir strateji olduğunu ve: bilim karmaşık, ama alt satırında basittir; (. Ilacın etkinliğini sizin bağırsak florasının makyaj bağlı olarak değişebilir Bu da ilaçlar için geçerlidir) kendi diyet değiştirerek daha hastalığın önlenmesi.

Bunu başka bir kişinin kolon bakteri ile implante edilecek hastane içine kontrol hayal rahatsız bulabilirsiniz. Ben kısa bir süre toplantı olacak hasta için, bir adam Clostridium difficile tarafından istila, bu hoş bir olay. Kronik C fark ile enfeksiyon engelleyen ve bazen ölümcül olabilir.

“Eğer 55 konum ve size günde 10 kez değişiyor olduğunuzu bezlerini giyiyor olduğunuzda, ick faktörü Uyuşana,” Matt Hamilton diyor. “Hasta için hiçbir ick faktörü yoktur,” Khoruts ekler. “Onlar dışarı icked oldum. Bu kronik hastalık ve onlar sadece ondan kurtulmak istiyorum.”

Genel olarak bakteriler gelince, düşünce radikal bir değişim sürüyor. Yeni başlayanlar için, daha bunlardan çok daha vardır: Vücudunuzun her bir hücre için, bakterilerin dokuz (küçük) hücreleri vardır. Khoruts onları-versus-sen zihniyet ile konu alır. Onlar, siz bunları vardır. “Bu felsefi bir soru: Kim kime ait?”

Karakterlerin iç dökme ne belirler? Çoğunlukla, bu beraberlik şans. Kolon bugün bakteri türlerinin altı ay eski zaman vardı daha aynı veya daha azdır. Bir kişinin bağırsak mikroflorası yaklaşık% 80’i doğum sırasında anneden iletilir. “Bu çok istikrarlı bir sistem var,” Khoruts diyor. “Sen onların bitki bir kişinin aile ağacı takip edebilirsiniz.” Taraf aşağı virajlı. Ben James ve Khoruts sevgilisi Katerina iyi geceler demek için mutfağa gitmek. Bir blender yıkanmış bekleyen, lavabo tarafından tezgahın üzerine oturur. “Hey,” diyor James. “Sen çikolata kaka smoothies özledim.” Ben gerçek bir şey görüyor olacağım Çünkü, Tamam.

Herhangi nakli gibi, bir verici ile başlar. Biz hastanede karşılaştıklarında “Herkes yapacağız,” Khoruts diyor. O peşinde bakteri hiçbir fikrim var – kontrol altında C fark getirecek. Tanıdığı bile, bu tür bir donör katkısı var olup olmadığını belirlemek için basit bir yolu var. Onlar oksijen varlığında yaşayamaz, yani anaerobik çünkü fekal bakterilerin çoğu türlerin laboratuarda kültüre zor. (E coli ve stafilokok bakteri Ortak suşları istisnalar vardır. Onlar her yerde arasında doktorlar ve ekipman, insan ve dışarı içinde gelişmek ve.)

Khoruts bağış gerektiren tek şey mide hastalıkları ve bulaşıcı hastalıklardan ari olarak olmasıdır. Kendi tıbbi anket tamamen dürüst olmayabilir, çünkü aile üyeleri en çok arzu edilen bağış değildir: “Siz mutlaka fahişeler ziyaret ettiğim sevdiklerinize ortaya istemem.” Khoruts, anlaşılır, isimsiz kalmak isteyen bir yerel adamın bağış için kısmi.

Bu adamın bakterilerin hepsi kür, 10 hastaya naklediliyor edilmiştir. “Kafası büyük oluyor”, Khoruts, duygusuz diyor. “İşte burada.” Bir Minnesota kış için giyinmiş bir adam, uzun boylu, küçük bir kağıt torba taşıyan koridorda Lopes.

O Khoruts çanta uzatıyor gibi “benim en iyi eserim değil,” adam diyor. Başka Muhabbeti ile, o terk döner. O sessizce hayat kurtarmakta ve tuvalete onun sabah ziyareti ürün ile sağlığına kavuşmasını, beklenmedik bir kahraman.

Khoruts bir sınav salonu ve kadranları Matt Hamilton numarasını sığar. Bir nakli sabahı, Matt o çalışır ve malzeme işlenir çevresel mikrobiyoloji laboratuvarı, giderken hastane ile duracaktır. Ekipmanlar basittir: Sıradan bir mutfak blender ve toprak elekler bir dizi. Bu azot ve oksijen pompalanır zorla böylece blender kapağı iki tüp ile hileli olmuştur. Sıvılaştırmak genellikle ayarlama İki ya da üç 20 saniyelik darbe hile yapar ve o elekler için var. Bilinen nedenlerden dolayı, her bir davlumbaz altında yapılır. Matt sohbetler o zaman böyle bir biber pul veya fıstık bir parçası olarak tanınabilir bir eleman üzerinden çağırarak, elekler gibi.

Bir karar blender aracılığıyla ikinci bir çalışma yapmak için yapılır. Materyallerin serbestçe akmıyorsa, o kolonoskop yapışmasına neden olabilir ve kolon ile mikroplar ‘yayılmasını bozabilir. Matt bana yüz dönüşür. “Bu yüzden bugün tür bir sert, katı parça yerine daha kolay bir karışım olduğunda ne ile karşı karşıya oldum.”

Clostridium difficile, 1200 tarafından büyütülmüş bir gram-pozitif anaerobik, spor oluşturan çubuk prokaryot (bakteri),. Fotoğraf: Alamy
Son olarak, sıvı bir çok iyi bir sızdırmazlık ile bir kap içine döküldü ve bir soğutucu olarak yerleştirilir. Bu yarım yağlı süt ile kahve gibi görünüyor. Hiçbir koku neredeyse yoktur, gazlar tüm davlumbaz kadar gitmiş. Soğutucu ile, arabaya geri acele ve hastane bizim rotayı tekrar izleyin.

Nakli hastanın perdeleri oluşturduğu bir odada bir arabası bekler. Khoruts onun beyaz ceket koridor olduğunu. Matt onu soğutucu uzatıyor. O kolonoskop ile hastanın içine pompalanır olacak dört ampul doldurur ve kapaklar. Şu an için, bir plastik kapta buz koyulur.

Insanlar gibi, bakterilerin iyi veya kötü değil çok doğa tarafından durumdan gibidir. Daha az besin vardır vardır muhtemelen çünkü Staph bakteriler, cilt üzerinde nispeten yumuşak vardır. Bunlar örneğin, farklı bir hikaye bir cerrahi kesi var, yoluyla kana onların yol yapmak için yönetmek gerekir. Reseptörler ve yüzey proteinleri kendi ortamında “anlamda” besin bakteriler sağlar. Matt dediği gibi, “Onlar gibiler: ‘Bu iyi bir nokta, biz burada deli gitmek gerekir.'” Gut mikroflora partisi! Ev sahibi için kötü haber. Hastanelerde bulunan suşlar antibiyotik dirençli olması olasılığı daha yüksektir ve hastalar genellikle immün yetmezlikli ve geri mücadele edemez.

Aynı şekilde E coli. Çoğu suşları kolon içinde herhangi bir belirti neden. Bağışıklık sistemi gut bunların büyük sayılara alışıktır. Alarm.Should aynı suşu için hiçbir neden üretra ve mesane onun yol yapmak, bir işgalci olarak algılanıyor. Bu durumda, immün kendisi semptomları oluşturur – şeklinde, enflamasyon, diyelim.

Hatta C difficile doğal kötü değil. Bebeklerin% 30-50 C fark ile kolonize ve hiçbir kötü etkisi acı vardır; yetişkin liman sorunları olmadan kendi bağırsaklarında bunun 3%. Diğer bakteri toksinleri yapmamaya söylemek olabilir veya sayı fark belirtileri oluşturmak toksinler için çok küçük.

Bir kolon antibiyotiklerle temiz sildi zaman sorunları genellikle başlar. Şimdi C fark bir dayanak bulmak için bir şans var. Hastaneler gibi dikkatli olmaya çalışırken, C fark sporlar her yerde vardır ve kolon belirli koşullar bu gelişmek için kolaylaştırır. Diverticuli sıklıkla kronik kabızlık tarafından oluşturulan kolon duvarı boyunca cepler vardır. Bu gibi: kolonun kasları boyunca atık taşımak zor itmek zorunda ve duvarında bir zayıf nokta varsa, maddenin en az direnç yolunu takip edecek. Zayıf nokta dışa balon ve küçük bir cep oluşturacak. C fark sporlar cepleri tohum.

Zaman yaklaşık% 80’i, antibiyotik C fark enfeksiyonu temizlemek. Zaman% 20, bir veya iki hafta içinde geri geliyor. Diverticuli yerleşmiş C fark yok etmek zor, onlar ulaşılmaz mağaralarda saklanıyor, gastrointestinal El Kaide sensin. “Antibiyotikler iki ucu keskin kılıç,” Khoruts diyor. “Onlar C fark bastırmak, ama onlar da kontrol altında tutmak bakterileri öldürür.” Hasta bir atak var her zaman, başka nüks şansını ikiye katlar. C difficile ile Enfeksiyonlar her yıl ABD’de 14.000 kişi hakkında öldürür. Bugünün hasta abse haline gelmiştir diverticuli vardır. Kolit Birden şiddetli nöbetleri o zaman, damardan beslenmek zorunda kalması çok şiddetli ishale neden olmuştur.

Bir dışkı nakli çok kolonoskopi gibi görünüyor. Video monitörde görünmesi için ilk şey kapsamı tutamağından çekti ve yatağa taşınır olarak sınav salonunda bir careering balık gözü görünümüdür. Bir kolonoskop, resmi bir barmenin soda dağıtıcı ile bilginiz yoksa – uzun, esnek siyah tüp, kontroller bir el kafasına monte edilmiş. Barmen soda ve kola için düğmeler var nerede, Khoruts o bir “yetersiz hazırlık” kalıntıları uzak durulama için, daha iyi, ve tuzlu görebilirsiniz böylece kolon şişirmek için, karbon dioksit arasında seçim yapabilirsiniz.

Khoruts onun hakkı olan tüp tork uygulayarak, sol eliyle kontrol düğmeleri çalışır. Ben bir akordeon veya piyano, ilgisiz görevlerde çalışan iki kol oynamak gibi olduğunu yorumlamak. Kolonoskop yanı sıra piyano çalan Khoruts, ampute en protezin benzetme tercih ediyor. “Zamanla vücudunuzun bir parçası haline gelir. Orada sinir uçlarının yok olsa bile, ben tür ne oluyor biliyor ve.” Biz kuzeye, şimdi sen. Adamın kalp atışı kolon duvarında bir sadak olarak görünür. Khoruts manevralar bir sahtekar.

Kontrol kafası üzerinde bir piston kullanarak, Khoruts nakli maddenin bir kısmı serbest bırakır. Kolon antibiyotik temiz sildi edildiği gibi, tek hücreli gelenler yerli bir sürü savaş olmayacak. Birçok antibiyotik kalmıştır Ancak, göçmenlerin hakim eminiz. İki hafta içinde, Khoruts araştırma gösteriyor, donör ve alıcı kolonların mikrobiyal profilleri senkronize vardır.

Birkaç gün sonra, (soyadı silindi) ile ileriye hastanın bir e-posta Khoruts. Bir yıl boyunca çalışmak için gidiyor onu tutmuş ağrısı ve ishal gitmişti. “Ben, vardı” dedi, “Cumartesi akşamı küçük bir katı bağırsak hareketi.” Yazdı Bu heyecan verici bir Cumartesi günü senin fikrin olmayabilir ama, Bay F, üst için zor oldu.

Ilk olarak dışkı nakli Ben Eiseman göre 1958 yılında yapılmıştır. Antibiyotiklerin erken günlerinde, hastalar sıklıkla normal bakterilerin öldürülmesi-off büyük ishal geliştirdi. Eiseman başkasının normaller ile gut eksikleri tamamlamak için yararlı olabileceğini düşündüm. Eiseman, 93 ve ona yazdığı anda Denver yaşayan diyor “biz bir fikir olsaydı, ne zaman, O günler”, “biz sadece bunu denedim.”

Nadiren tıp bilimi bu yüzden, etkili, ucuz ve yan etkileri ücretsiz tedavi ile geliyor. Ben bu satırları yazarken, Khoruts% 93 başarı oranı ile, inatçı C fark enfeksiyonu tedavi etmek için 40 nakli yaptı. Ama İngiltere’de tek bir doktor o sunuyor söylemek için ileri adim atti. Neden? “Ick faktörü” prosedürünün kabul engelliyordu? Kısmen, Khoruts diyor: “doğal bir tiksinti var Sadece doğru görünmüyor..” Ilk dışkı nakli randomize klinik araştırmanın bulguları hastaların% 94 antibiyotik verildi olanların, bu durumu değiştirmek için yardımcı olmalıdır% 27 ile karşılaştırıldığında tedavi edildi. Ama söz konusu olan herhangi bir ilaç ya da tıbbi cihaz var. İlaç firmaları bunları tedavi edilerek hastalıkları değil, tedavi ile para kazanmak. “Milyarlarca dolar tehlikede var,” Khoruts diyor. “Bu eser, nehrin dibinde beni bulmak şaşırmayın eğer, Katerina söyledim.”

Biz Khoruts ofisinde bulunmaktadır. Hemoroid, fistül, ülseratif kolit, faecaliths – bir raf üzerinde akla gelebilecek her türlü illet tarafından tutulmuş bir rektum bir korkunç, plastik, yaşam boyutu modeli. O ABD sağlık sistemi için bir metafor var mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir