Bakanlıktan Açıklama – “Zam Yok”!

By | 18 Ağustos 2016

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın özellikle belediyelere ekstra gelir olmasıo sebebi ile zam getireceği haberi yayılmıştı. Belediyelere ekstra getiri şekli getirmek adına yasayı değiştirdiği ve bu taslağı da hazırladığı ve cep telefonlarından – internet faturası gibi iki model üzerinden %1’lik bir vergi ile sağlayacağını belirtmişti. Bu haberlerin asılsız olduğu ortaya çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu belediye vergisinin alınacağını yalanladı.

Bakanlıktan Açıklama - "Zam Yok"!

Bakanlıktan Açıklama – “Zam Yok”!

Özellikle belediyelere yıllık olarak 40 milyar TL gibi büyük bir kaynak sağlaması düşünülen bu sözde yasa taslağı hakkında yalan haberler çıkmaya başlamıştı ki bu konu hakkında bir açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, vatandaşlara ek yük getirecek herhangi bir çalışma yapmadıklarını ve bu tür çalışmalardan çekindiklerini açıkladı.

Bakanlığın açıklamasının tamamını eksiksiz okumak istiyorsanız şurada sizler için hazırlamış durumdayız: “Söz konusu bazı haberlerde yer almakta olan cep telefonu, internet ve doğalgazdan belediyeler tarafından yüzde 1 ek vergi alınacağı doğrultusundaki haberlerin sadece belediyelerin taleplerinden ibaret olup, Bakanlığımızca vatandaşlarımıza herhangi bir ek yük getirecek bir çalışma ve düzenleme herhangi bir şekilde söz konusu değildir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir