Backlinkleri Alakalı Sitelerden Alın

By | 22 Kasım 2012

Backlink alacağımız siteleri seçerken, seo yapılandırması açısından site içeriğimiz ile ilgili sitelerden bağlantı almaya özen göstermemiz gerekmektedir. Seo çalışması sırasında backlink sayımızı arttırırken onlarca siteden gelecek olan backlink yerine bir kaç tane site konumuz ile ilgili backlink almamız ve seo için daha değerli olacaktır.

Spor giyim örneğimize dönersek, spor giyim ürünleri satan mağazamıza ait internet sitemiz Backlink alımıiçin bir mobilya sitesinden ya da bilgisayar parçaları konusunu içeren bir internet sitesinden backlink almamız gayet anlamsız ve değersiz olacaktır. Bu da arama motoru optimizasyonu’ nu olumsuz etkiler.

Bunun yerine, her hangi bir eşofman sitesinden ya da spor ayakkabı sitesinden backlink almamız hem daha inandırıcı hem de seo için daha güvenilir olacaktır. Bu tarz örnekleri vermeme rağmen ne yazık ki spor giyim örneğimiz için kalkıp Nike ya da Adidas gibi çok büyük markalardan backlink almamız tabi ki mümkün olmayacaktır.

Bu yüzden başvurabileceğimiz bir yol olarak spor giyim üzerine mevcutta bulunan forumları gösterebilirim. Bu tarz forumlarda yer alarak ve sitenizin sayfalarına yaparak hem siteniz ile alakalı sitelerden backlink sağlamış olursunuz hem de güncel içerik ile sayfalarınıza ulaşılabilirle oranını arttırmış olursunuz.

Gündelik hayatta olduğu gibi sanal ortamda da sevilen ve takip edilen bir kişiliğe sahip olmanız hem sitenize daha çekecek hem de backlink yaratmanızı kolaylaştıracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir