Avrupa Birliği Kamerun’u Uyardı

By | 04 Nisan 2013

Brüksel onun parası turizm tartışma ve AB göçmenler arasında bir şey-için-hiçbir kültür akılsız ve riskler “diz refleksi yabancı düşmanlığı” stoking olduğunu söyleyerek, göç konusunda David Cameron karşı şiddetli bir karşı saldırı başlattı.

O AB serbest dolaşım kuralları, istihdam için Avrupa komiseri, sosyal işler ve içerme, László Andor altında İngiltere’ye gelenler için konut yardımı ve NHS erişimi kısıtlamak için taahhüt ettikleri Cameron konuşmasında geçen hafta tepki, Observer söyledi iddialarını yanıltıcı ve çok talihsiz.

“Diz refleksi yabancı düşmanlığı pandering ciddi bir riski vardır,” dedi. “Ekonomik kriz sırasında zorluklar için fakir insanlar ve göçmenler Suçlama tamamen bilinmeyen değil, ama benim görüşüme göre akıllı siyaset değildir.

“Ben diğer AB ülkeleri ve sözde ‘fayda turizm’ dan göç hakkında yanlış algılamalar yüzleşmek ve bunun yerine gerçekleri açıklamak için daha sorumlu olacağını düşünüyorum.

“Gerçekte onlar İngiltere’de işçiler daha, beceri eksikliklerini gidermek ve daha fazla vergi ve kişi başına düşen sosyal güvenlik katkı payları ödemek için yardım, ve daha az fayda elde özellikle çünkü diğer AB ülkelerinden gelen göçmenler, İngiltere ekonomisi için çok yararlı olduğunu; karşılıklı olarak serbest dolaşımının işçilerin AB tek pazarının önemli bir parçası olduğunu; İngiltere vatandaşı yüzbinlerce diğer AB ülkelerinde çalışmalarını “.

Sert tepki ise Brüksel ile bir morarma çatışma başlığı ve o diğer üye ülkelerle böyle bir yaklaşım için anlaşma sağlamak için çalıştığında, AB ve daha geniş Avrupa Ekonomik Alanı gelen göçmenlerin ikamet testleri sıkın sözü Cameron, anlaşılacağı .

Avrupa hukuku, sosyal güvenlik yardımları için uygun hale “işgücü piyasasında aktif edilemez” AB vatandaşları önce, onlar İngiltere ile gerçek bir bağlantı olduğunu kanıtlamak için sıkı bir “ikamet testi” geçmek zorunda olduğunu söylüyor. Brüksel testleri her düzeyde sıkı ve İngiltere tarafından kararlaştırılan mevcut kuralları, fayda turizm engel olduğunu söylüyor.

Geçerli testler zaten İngiltere’de hükümet ve İngiltere’de zaten ihlal AB hukukunda olduğu durumlarda vardır inanıyor komisyonu arasındaki hukuki anlaşmazlıklar tabidir.

Eski Avrupa komiseri ve Çalışma kabine bakanı Rab Mandelson – şimdi İngiliz Etkisi denir Avrupa’da İngiltere için olumlu bir rol teşvik için bir çapraz-partisi kampanya eş başkanı – ayrıca AB devletlerinin vatandaşları “sünger” buraya gelip bu fikri reddetti. “Gerçek ekonomik zamanlarda iyi iken İngiltere, diğer AB ülkelerinden işçi ihtiyacı olduğunu ve biz muhtemelen onları tekrar çekmek gerekir,” Mandelson dedi. “Bu, otlakçılık değil bunu katkıda bulunuyor Ve tabii ki iki-yol -.. İngilizler kabaca aynı sayıda diğer AB ülkelerinde çalışmak için gitti”

Konuşmasında, yaygın UKIP yükselişi bir tepki olarak görülebilir, Cameron “göçmenlik sisteminin yanı sıra refah sistemini uygulamak gereken bir şey bir şey-için-hiçbir şey kültür biten” söyledi. O, “Bulgarlar ve Rumenler üzerinde denetimleri kaldırdı önce bu yılın sonunda ve biz göçmenler faydaları erişebilirsiniz belirler testi güçlendirmek için gidiyoruz” söz verdi.

O da dedi ki: “Biz EEA göçmen vermek için gidiyoruz – Avrupa Ekonomik Area – çok net bir mesaj Tıpkı İngiliz vatandaşları gibi, işsizlik parası için mutlak doğru yoktur ipucu başlığı şöyledir:.. Jobseeker ödeneği Yalnızca gerçekten iş arayan kişiler için kullanılabilir. ”

Andor komisyonu AB vatandaşları tarafından parası turizm konusundaki iddiaları destekleyecek kanıt için birçok kez İngiliz hükümetinin sormuştu ama hiçbiri aldığını söyledi. “Tekrarlanan taleplerine rağmen, İngiltere’de hükümet zaten bir kaç yıl için sözde ‘fayda turizm’ hakkında bizimle konuşmak olmuştur, ama biz bunu sağlamak mümkün olmuştur fenomen hakkında kanıt için onları istediler zaman.”

O Rumen ve Bulgarların girişini kısıtlama sonrasında fayda turizm dalgalanma bir korkuları asılsız Ocak ayında kaldırdı söyledi. “İnsanlar yararları iddia etmek değil, çalışmak için diğer AB ülkelerinden İngiltere geliyor. Ve biz Rumen ve Bulgar vatandaşları da AB içinde istedikleri yerde çalışma ücretsiz olacak tarihten itibaren, bu desen 1 Ocak ayından sonra değiştirmek için beklemeyin. Gibi Şartları Bir ‘şey kültür için bir şey’ gibi yanıltıcı ve çok talihsiz. ”

Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Malta, Polonya, Slovakya ve Slovenya – – Bu ülkede yardımları almak için% 60 daha az olmuştur Çalışmaları 2004 yılında AB’ye katılan 10 ülkeden gelen göçmenler olduğunu bulduk sakinleri İngiltere doğumlu ve sosyal konut yaşamak için% 58 daha az olasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir