Assassin’s Creed Revelations İnceleme

By | 27 Ocak 2012

Bu yazımızda size Assassin’s Creed serisinin son oyununu tanıtacağım. Assassin’s Creed Ubisoft firması tarafından geliştirilen bir FRP oyunu (kahramanın gözünden oynanan tek kişilik oyun)oyunun playstation ve xbox sürümleri 2011’in son çeyreğinde yayınlandı. Frp Türü oyunlar içinde seçkin bir yere sahip olan Assassin’s Creed Revelations de 3 ana karakter bulunmaktadır. Bu karakterler Ezio Auditore da Frenze, Altair Ibn-La Ahad ve Desmond Miles. Oyuncu bu 3 karakterle oynayabiliyor. Assassin’s Creed 2007’de playstation sürümüyle piyasaya çıkmış ardından 1 yıl sonra pc oyunu olarak raflarda yerini almıştır bu serinin son sürümü ise Assassin’s Creed Revelations’dür. Bir önceki sürümü Brotherhood’a göre daha fazla silah seçeneği ve daha fazla haritayla süslenmiştir.

Assassin’s Creed Revelations Oyununun Konusu

Oyunun kelime anlamı Suikastçinin İnancı demek. Zaten oyundaki başlıca aksiyon suikastler ve görevler… Oyunun ana sahneleri İstanbul’da 1500’lü yıllarda Sultan II. Bayezid döneminde geçen olaylar Kanuni Sultan Süleyman döneminde de devam ediyor hatta oyun içinde Sultan Süleyman ile Piri Reis ile karşılaşmak mümkün. Oyun binlerce yıldır süre gelen iyi & kötü savaşını anlatıyor. Zaman zaman Arsaln Yürekli Rişar zaman zaman Selahaddin Eyyübi ve Lonardo Da Vinci karşımıza çıkabiliyor. Tahmin edilenin aksine Suikastiçiler Osmanlı askerlerine saldırmıyor bilakis Yavuz Sultan Selim’in emriyle suikastler düzenliyorlar. Oyunda Ezio artık efsaneleşmiş durumda hem bir suikastçi hemde suikastçiler içinde en bilgesi Ezio oyun içinde Şehzade Süleyman ile arkadaş olacak ve kendisine Şehzade Süleyman’ı tapınak Şövalyelerine karşı korumayı görev bilecek..

Oyunun Sahneleri, Osmanlı tarihi ile örütüşüyor mu diye baktığımızda ise bir çok hata görüyoruz. 1500’lerde henüz yapılmamış camiler İstanbul silüetini süslüyor hatta Ayasofya’nın minare sayısı da yanlış.
Ancak tüm bu yanlışlara rağmen görsellik büyüleyici. Eğer oyunu daha oynamadıysanız en kısa sürede oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Category: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir