Apple Store’da açık bulundu

By | 20 Şubat 2015

Mersinde yaşanan olayda lise birinci sınıfta okuyan bir genç, Apple Store’da açık bulduğunu iddia etti ve “Apple da benim için her şey bedava” dedi.
lise_ogrencisi_applein_acigini_buldu_h193464Liseli genç apple marka cep telefonundan ücretli bir uygulamayı telefonuna yüklerken bulduğu açık sayesinde applestore’dan istediği her uygulamayı ücretsiz bir şekilde alabildiğini belirtti. Çayan Temel isimli liseli “Apple’dan ücretli bir oyun satın aldım fakat benden ücret kesmediler. Ayrıca ücretin herhangi bir sınırlaması yok, 1 TL ile 210 TL arasında herhangi bir uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyorum” dedi.
Bulduğu açık sonrasında Apple’ı arayan genç yaşadığı olayı anlattı ve açığın kapatılması konusunda markayı uyardı. Konu ile ilgili verdiği bilgilerin ardından apple liseli gence teşekkür etti ve kendisine müzik hediye edeceklerini belittiler. Hesabına girip hediye edilen müziği indirmesini söylemelerinin ardından hesabına giriş yapmaya çalışan Çayan Temel hesabına erişimin engellendiğini fark etti ve bunun ardından da 3 – 4 saat boyunca internete giremediğini bildirdi.
Durumdan şikâyetçi olan liseli genç yapılanın yanlış olduğunu ve bu durum karşısında bulduğu açığı diğer arkadaşlarına da öğreteceğini ve herkesin uygulamaları ücretsiz bir şekilde alabileceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir