Amerika’da Geçen Hafta Cehennem Olarak Değerlendirildi

By | 22 Nisan 2013

Bu darbe sonra darbe bakan bir yumruk-sarhoş savaşçı gibi, denge bize attı bir hafta oldu.

Bu bir terörist bombalama ile başladı. Ricin-bağcıklı mektupları. Bir kasaba harap ve anlatılmamış hayatını kaybetti. Bir korkunç gübre fabrikası patlama

Daha sonra, Perşembe Cuma günü de, Boston bombardıman uçakları için çılgın insan avı – grenli bir fotoğraf, bir polis öldürme, çalıntı bir araba, silahlı çatışmalar, atılan patlayıcı ve yabani ile tam karanlıkta kovalayan – sol bir ölü ve etkin kapalı şüpheli şehir.

Yüksek öğle geldi ve Cuma günü gittik gibi, kelimenin tam anlamıyla kolluk kuvvetlerinin binlerce sokaklarında, kalan şüpheli arayışı içinde evine çok oluyor eve toplandı. Ve sonra, Cuma gecesi, adam yakalandı ve kabus, görünüşe göre, üzerinde.

O kadar, bir tek yaşam sevgili, sevgili için bekle ve ne zaman merak ediyorum, öyle ki yoğun ve çok saçma yorucu oldu – olur? – Bütün baş döndürücü yolculuk sona erecekti.
“Bu Hafta İsa,.”: Soğan bir hikaye headliner olarak

, Biliyorsun, hepimiz kalplerimizde bizim sandıktan söküldü ve yeterli kez çiğnendi yaşadım eminim Çünkü mizah online dergi “Maryland ikamet James Alderman,” “Cidden, biz zaten bu kadar tamamlamayı olabilir? Alıntı bir yedi günlük süre, çok teşekkür ederim. ”

Başka ne diyebilirim ki? Diğer olaylar – Kongre tarafından düşürüldü silah mevzuat, Chicago sular altında Ortabatı fırtınalar, Venezüella seçimleri, olası yaşam destek gezegenlerin keşfi, Çin’in güneybatısında Sichuan Eyaleti vurdu bir 7.0 büyüklüğünde deprem – sadece çömezler oldu.

Bu Boston Maratonu sevincini ve zarafet yıkıcı bomba şoku sadece bir patlama daha yola gibi. Bunlar sinir ve korku ve öfke, ruhumuzu içinde derin bazı eski kaos yola çıktık.
Bilanço dışı

Çoğumuz için, hafta tahmin ritimleri var: gel-git ve iş veya okul akışı, hafta sonu yapılacak işleri, ibadet veya eğlence için tatili.
Bu hafta.
Boston Güçlü ve trajedi Şehir Londra’da şüphelinin yakalanması Boston tekerlekli şampiyon yarış kutluyor sonra üzerinde hareket
Trajedi sonra trajedinin güçlü darbe Lost in, bu öngörülebilir uzun sadece insan. Biz desenleri aramak ve hiçbiri mevcut burada onları görmeye başlar. Boston bombalama Teksas patlama ile bağlantılı oldu? Risin harfleri silah yasa üzerinde tartışmalar bağlı mıydı?
Bir parça her mıydı?

Randomness, San Diego merkezli psikiyatrist Dr David Reiss, işaret insan tane aykırı. Bizim istediğimiz kesin gibi. Anksiyete: bu uzak gittiğinde, başka bir yapıştırıcı ile noktalar bağlayın.

“Ne bağlayan tüm korku ve hayat çok belirsiz olduğu duygusu, ve biz tamamen kendimizi koruyamaz ne olursa olsun,” diyor.

Aslında, uygarlığın bir kaza olduğunu “hafta” açısından biz grup zaman -, yedi günlük dönemdir.

Antik Romalılar imparatorluğun ilk yıllarında kadar sekiz günlük bir hafta vardı. Fransız Devrimci Takvim onun 10 saatlik gün ve 100 dakika saat ile birlikte gitmek için bir 10 günlük hafta kabul etti. Sovyetler Birliği 1930’larda beş ve altı günlük hafta vardı.

Yedi günlük hafta, derin kökleşmiş olsa da, eski Yahudiler, Mezopotamyalılar ve dörtte içine aylık Ay döngüsü bölünmüş diğer medeniyetler bir buluştur.

Ama bugün bir takvimde kutuları gibi gün bakmak ve bu kutuları bir çizgi olarak bir hafta. Ve bu özel hat pürüzlü oldu.

Bill IFFRIG bitiş
Anksiyete yakından bellek ile ilgilidir. Geçtiğimiz hafta durumunda, bir kendini alamadı ama tam anlamıyla bir açık mavi gökyüzünün bize çıktı 9/11 terör saldırıları, düşünüyorum. 9/11 ‘sonra şarbon korkutmak, New York’ta bir uçak kazası ve Washington keskin nişancı ateş geldi. Geriye doğru bakıldığında, biz olayları bağlanır, ancak o zaman, söylentiler yaygın koştu ve anksiyete yüksek gül değildi biliyorum.

Aynı bu hafta doğruydu. Medyanın aksilikler, internet üzerinden seken dedikodu, bizim 7/24 dünyanın sürekli “açık”-lık – hiçbir bazen kontrolden hissettim hafta merak ediyorum.

“(Hızı) işleme izin vermez,” Reiss diyor. “Eğer çok hafif, klinik olmayan travma sonrası duruma gitmek bile, hala normale geri almak için bir veya iki gün sürer, ve başka bir şey geldi çünkü bir veya iki gün yok.”

Biz tarihten teselli alabilir. Bir kıyamet köşede oldu gibi görünüyordu zaman içinde çok anlar işaret edebilir. Değil mi kadar, sonuna kadar gidiyor ki – Dünyanın sık sık “merkezi tutamaz” gibi görünüyor.

Ya da, daha çok, bir uç değer – geriye dönüp baktığımızda, bu hafta bir şeyin başlangıcı olarak görülebilir.

Daha yüreklendirici insanlar bir araya yoludur. Marathon bombalama sonra, dünyanın Boston halkıyla dayanışma dile getirdi. (Hatta New York Yankees haraç ödedi.) Teksas Patlamadan sonra, sempati ve sadaka hemen dökmeleri vardı. Bizi çok böler, ama bazen biraz kaos bizi bir araya bağlayabilirsiniz.

En azından, kaos bizim esneklik ortaya çıkarmak olabilir.
Belki de en uygun sembolü Bill IFFRIG, Pazartesi günkü patlamaların zorla devrilen ve daha sonra ayağa kalktı, kararlı, ve bitiş çizgisine yürüdü 78 yaşındaki koşucusu.

Bomba tam bir şok oldu, diyor, ama kendisi stok aldı, o iyi hissettim. Peki neden bitiş çizgisine çapraz değil mi?
“Ben bölümünde saniyede sona erdi,” diye (Everett, Washington) Günlük Herald söyledi. “Eğer 26 mil koşuyoruz sonra orada durdurmak için gitmiyoruz.”
Hayat bir maraton değil, bir sürat olduğunu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir