Amerika’da Bir İmam “Ben Olsam Boston Şüphelilerinin İsmini Vermezdim”

By | 22 Nisan 2013

Tamerlan Tsarnaev Cuma günü erken saatlerde öldü ve İslam’ın kurallarına göre, o artık gömülü olmalıdır. Ama ağır yaralı vücut hala ölüm nedenini belirlemek için tutuluyor.

“Biz daha fazla bilgi için bekliyor,” Terrel Harris, Boston Tıp Examiner Ofisi sözcüsü söyledi. Ölüm nedeni serbest olacağını zaman o emin değildi.

O doktor olanlar onu öldürmüştü hangi anlayamadı ki Cuma günü erken saatlerde Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi’nde geldiğimde Tsarnaev, 26, pek çok penetran yaralar vardı. O silah 200’den fazla mermi alışverişinde edildiği polisle bir vahşi savaş meşgul ediyorum. O ve kardeşi Dzhokhar, 19, ayrıca iddia edilen subay da doğaçlama patlayıcı ve el yapımı el bombası fırlattı.

Harun Firdausi, Chicago’da bir lisanslı cenaze, o genellikle otopsi için bir ihtiyaç olduğunda gecikme değil yetkilileri teşvik ettiğini söyledi. Genellikle, Müslümanlar ölüm aynı gün gömülüdür.

Ne zaman, nerede ve nasıl Tamerlan Tsarnaev toprağa verilecek ilgili sorular vardır. Herhangi bir Müslüman bir varlık son ayinleri sunmak için istekli olup olmayacağını: ve daha büyük bir soru var.

Birçok Müslüman toplum liderleri Tamerlan Tsarnaev radikal İslam etkilenmiş olabileceğini rapor ışığında Tsarnaevs kendilerini mesafe çalışmışlardır. Misilleme korkan, Müslüman liderler güçlü bombalama kınadı ve açıkça İslam şiddet affetmek olmadığını yaptık.

En az bir Boston din adamı o kadar çok şiddet işlemekle suçlanan bir adam için cenaze töreni gerçekleştirmek için çöp söyledi. Kur’an-ı Kerim, İmam Talal Eid dedi, başka bir insan öldürdü herkes cehenneme gidiyor diyor.

Boston İslam Enstitüsü’nde imam bayram,, o Tsarnaev kardeşler bir araya geldi ama Tamerlan Tsarnaev dindar bir Müslüman haline geldiğini medya hesapları sorguya asla söyledi.

“Ayrılmış bir kişi masum insanları öldürmek değil,” Eid dedi.

Yusufi Vali, Boston Kültür Merkezi, Boston bölgesinde en büyük caminin İslam Derneği yöneticisi, aynı zamanda Tsarnaev kardeşler reddetti.

“Ben kim ya da ne bu suçluların iddia umurumda değil, ama benim şehir ya da benim inanç topluluğunun bir parçası olarak bu suçlular asla tanımayacağını olabilir,” dedi.

“Bize Bostonludan Tüm bu suçluların derhal adalete teslim olmak istiyorum. Ben ayrı şehrimize rip çalıştıkları için bu bombalama suçlular da çileden çıkardı duyuyorum. Onları biz Bostonludan olarak kim değiştirmesine izin birleşik kalır ve olmayacaktır.”

Tsarnaev kardeşler zaman zaman Boston Cambridge Mescidi, Cambridge kendi daire yakınında küçük bir cami, Massachusetts İslam Derneği dua hizmetleri katıldı.

“Ziyaretleri olarak, herhangi bir şiddet duyguları ya da davranış sergiledi asla,” mescit bir denildi. “Aksi takdirde hemen FBI bildirilmiştir olurdu. Onların kimliklerinin öğrendikten sonra, biz hemen yerini almıştır kolluk, rapor için cemaat bunları biliyordu herkes teşvik etti.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir