Amerika Mültecilere Karşı

By | 16 Nisan 2013

Avustralya, iklim değişikliğinin cephe küçük, alçak Güney Pasifik devletlerinin yakın bir komşusu, resmen iklim değişikliği mülteci tanıyan ilk ülke olmalıdır, ülkenin ana mülteci danışma organı söyledi.

Avustralya Mülteci Konseyi savaş ya da zulüm kaçan benzer koruma teklif böylece iklim değişikliğinin etkilerini kaçanlar için yeni bir mülteci kategori oluşturmak gerektiğini Avustralya hükümeti söyledi.

Mülteciler tanımlayan önemli yasal belgeler, Mültecilerin Hukuki Statüsüne İlişkin Sözleşme, çünkü onların ırk, din, belirli bir gruba mensubiyeti milliyet kendi ülkelerinde zulüm iyi kurulmuş korkusu olan bir kişi olarak bir mülteci tanımlar.

Kongre – Dünya Savaşı sonrasında 1951 yılında dövme – iklim değişikliğinin tehlikeye iddia eden kişilere koruma sağlamaz. Kendi geleceği için korkulan ve onun çocuklarının çünkü iklim değişikliğinin etkileri de çünkü sınırları o sınır dışı edilmemesi gerektiğini bir göç mahkemede savundu bir 36 yaşındaki Kiribati adam tarafından geçen yıl Yeni Zelanda’da test edildi ancak iki metre deniz seviyesinden ülkesinin,.

Mahkeme iddialarını reddetti ve Mülteci Sözleşmesi iklim değişikliği ile tehlikeye iddia olanlara hiçbir koruma verdiği tuttuktan sonra onun sınır dışı etme kararı doğruladı.

Ama Mart ayında Kiribati oldu Avustralya kısmen kamu tarafından finanse edilen Mülteci Konseyi, Phil Glendenning, başkanı,, Avustralya Pasifik’te iklim değişikliği büyük güç olacağını “büyük bir şans” var, çünkü resmi olarak iklim değişikliği mülteci tanımak ihtiyacı olduğunu söyledi kendi yurtlarından sayıda insan.

Glendenning Avustralya her yıl savaştan zarar gören ülkelerden gelen itiraf 20.000 mülteci üzerinde ve ötesinde iklim değişikliği mülteci binlerce karşılamak üzere hazırlamak gerektiğini söyledi.

Belli bir gruba ait, çünkü “Bu inançları yüzünden, ırk zulüm muzdarip olmayan insanlar ya. Yüzden Mülteci Sözleşmesi kriterlere uymayan ama, yine de, yerleşene kadar insanlar için bir ihtiyaç olacaktır çünkü Bu iklim değişikliğinin göç etmek zorunda, “Glendenning diyor. “Bu ortaya çıkıyor, dünyanın geri kalanı dikkat etmek gerekiyor insanların yeni bir kohort olduğunu.”

Avustralya’nın İşçi hükümeti – kamuoyu yoklamalarında kitlesel firar ve sığınmacıların artan sayıda sıcak bir konu olması beklenen Eylül bir seçim ile karşı karşıya – seçim öncesi mülteci alımını arttırmak kabul etmek mümkün değildir.

Muhalefet, Julia Gillard çıkarmak için beklenen bir Liberal-Ulusal koalisyon, ofise gelen üzerine 6000 yerleri ile Avustralya’nın alımını kesmek için söz verdi.

Glendenning, ancak, o Göç ve Vatandaşlık Avustralya Bölümü’nde üst düzey yetkililerle görüşmelerde iklim değişikliği mülteci özel bir kategori için ihtiyaç yükseltti diyor.

“Bu uluslararası bir sorun … Göçmenlik Bölümü tabii ki, bu kural yoktu. Bu olumsuz bir işitme alamadım olarak ortaya çıkmaya başlıyor, bu kadar [bir öneri] çok emekleme döneminde.”

Kiribati, İngiliz-yönetilen Gilbert ve Ellice Adaları eski parçası, ekvator straddles. Onun 33 küçük atolls ve adalar – birçoğu ıssız vardır – Pasifik Okyanusu 5.000 kilometre için uzatmak. En son derece alçak ve dış adalardan daha fazla insan iş ve iklim değişikliği korunma isteyen Tarawa akın gibi Tarawa ülkenin ana atol şimdi tehlikeli kalabalık.

Yükselen deniz seviyeleri ve daha yoğun fırtınalar yiyecek tarlaları öldürme ve mevcut arazi daralma, bazı atolls altında hayati tatlı su kaynakları kirlenmesine neden olan, Kiribati içinde alçak kıyı arazi sular altında.

Kiribati Devlet Başkanı, Anote Tong, Londra Ekonomi Okulu mezunu, çok onun açısından “onurlu göç” bir politika altında bırakmak hazırlamak gerektiğini kavmine söyledi. Geçen ay o Kiribati gıda büyümeye Fiji tarım arazisinin 3.000 hektar satın alma ve bir yatırım olarak duyurdu. O yaşamak için orada insanları göndermek planladığını yalanladı.

Deniz duvarları inşa ve tatlı su kaynakları koruyarak – – kavmine olurdu uzun ülkesinin durumu için daha fazla uluslararası tanınma ve yardım için kampanya var Başkan Tong, iklim değişikliğinin etkilerini durdurmak için Kiribati içinde çılgın çabalarına rağmen bu Global Mail söyledi hayatta kalmak için göç. O Kiribati farklı bir ülkede yeni bir hayat yapmak daha büyük bir şansı var ki genç insanları eğitmek ve eğitmek için çabalarını artıracaktır söyledi.

“Halkımız hayatta kalmak için için, o zaman göç olacak,” başkan Tong diyor. “Insanların topluca hareket etmek ya da onları hazırlamak olduğunda Ya süre bekleyebilir – başından şimdi …”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir