Aileler En Çok Bakıcı ve Kreş Arıyor

By | 18 Ocak 2014

Çocukların güvenliğini tehlikeye olacağını yalın uyarıları karşısında – Ebeveynler bebeklerin ve küçük çocukların bakmak için gerekli bakıcıların sayısını azaltmak için planlarına karşı bir isyan İngiltere’nin en kreş zincirleri ile birleşiyor.

Anneler için iki lider internet forumları – Mumsnet ve Netmums – reformların terk edilmesi talebiyle en özel ve gönüllü sektör anaokulları ile bu hafta sonu birleştirmek.

Hükümetin planları kapsamında, çocuk bakımı Bakanı Liz Kafes, iki yaşındaki çocuklar için oranları tarafından Ocak ayında açıklanan altı yetişkin başına dört çocuk yükselecek, ve bir yaşındakiler için ve yetişkin başına üç çocuk dörde altında olacaktır. Üç yaşındakiler ve üzeri için Oranları nitelikli bir yüksek lisans mevcut olmasına bağlı olarak, yetişkin başına sekiz ya da 13 çocuk kalacak.

Kafes iyi kalifiye personel mevcut olduğu yüksek oranları geçerlidir gibi planları bakım artıracaktır söyledi. O standartları arttıkça, işletme maliyetleri ebeveynler için daha düşük ücret, yani düşecek, inanıyor. Ancak, tekliflerin anne gelemez nerede daha zengin bölgelerde bu, daha fazla ödeme yapmayı iken onlar oranları yükselterek daha yoksun alanlarda anaokulları ile, iki aşamalı bir hizmet oluşturmak söyleyerek uzmanları ve kreş operatörleri ile, bir protesto dalgasına yol açmıştır , onları aynı devam edecektir.

Satırın ciddi tırmanması, bir yol açmıştır anaokulu, ayrıca yoksun alanlarda anaokulları en büyük gönüllü operatörü Okul Öncesi Öğrenme İttifakı, bir “sahte” istişare yapmak suçlanan Kafes için en büyük üyelik organizasyonda “saçma” ve tehlikeli bir politika.

Gözlemci web sitesinde yazılı, Neil Leitch, 14.000 anaokulu operatörler için konuşuyor ittifakın CEO’su, şöyle diyor: “Bir noktada onu [Kafes en] eylemlerinin sonuçlarını bize uğrak geri gelecektir.

Aileler En Çok Bakıcı ve Kreş Arıyor

“Çocuklar fiziksel ve duygusal yaşayacaktır, ve ben o anda bunları uygulamak için olduğu gibi sonra onu politikaları savunmak gibi keskin umut -. Ama şüpheliyim O, hükümetin bu önerileri üzerinde görüşmelerini tamamladı söylüyor JavaScript..”

Ittifak 100.000 imza kazanır ise, bakanlar Commons tartışma vermek güç olabilir, bir devlet e-dilekçe, www.rewindonratios.com, başlattı. Dilekçe yedekleme, Justine Roberts, Mumsnet kurucusu, şunları söyledi: “Daha düşük maliyet anlamına gelse de biz çocuk bakımı maliyeti, anne destekli oranı rahatlama sadece% 5, yaklaşık üyelerimiz sorulduğunda Biz hükümetin planlarını yeniden gözden geçirmek gerektiğini düşünüyorum. . “

Ittifak için ebeveynlerin ayrı bir anket onların çocuk bakımı faturaları bir kesim yol olsa bile annelerin% 84, çocuk bakımı oranı değişikliklere karşı olduğunu gördük.

Çocuk bakımı maliyeti kesmek için hükümet üzerinde baskı gelecek yıl Eylül ayından itibaren 130.000 Bu Eylül’den yoksun ailelerden gelen iki yaşındaki çocuklar için, ve 130.000 daha ücretsiz bakım sağlayan taahhüt etmiştir kısmen, yoğun. Zaten nakit sıkıntısı çeken yerel yönetimler, bulmak ve fon yerleri ve ücretleri özel ve gönüllü sağlayıcıları arasında düşüş görme bir ilgi var için bir yasal yükümlülüğü vardır.

Ancak, hatta hükümetin kendi danışmanları bazı seçilen rotanın önemlidir. Ay önce teslim olmasına rağmen – – yayımlanacak henüz bakanları tarafından yaptırılan bir rapor yazarlarından Profesör Eva Lloyd, Kafes planına “içler acısı bir belge” olduğunu Observer söyledi. Diye ekledi: “oranları değişen anaokulları daha sürdürülebilir hale veya velilere daha fazla seçenek getirmek yardımcı olacaktır dair bir kanıt kesinlikle yoktur Ama savunmasız çocuklara zarar gerçek bir riski vardır..”

Bu ülkede anaokulları çalıştırmak en büyük beş şirket hiçbiri artık oranlarında değişiklik destekliyor. Ikinci büyük, Parlak Ufuklar, kendi adresine Kafes ile bir toplantı arıyor ise bütün zamanların en büyük müdürü, Busy Bees, Randles Marg, şirketin oranları değiştirmek ya da güvenlik için zararlı olacağını hiçbir şey yapmayacağım diyor endişeleri. Ancak, Eğitim sözcüsü için Bölümü söyledi:. “Tüm kanıtlar anaokulları ve diğer erken yıllarda ortamlarda kalite ve güvenlik yüksek kaliteli personel ile bağlantılı olduğunu göstermektedir Sadece yüksek kaliteli sağlayıcıları esneklik yararlanmak mümkün olacak bizim oranlarına reformlar teklif – Fransa ve Danimarka gibi ülkelerde başarıyla kullandığınız OECD personel nitelikleri erken çocukluk eğitimi ve bakım kalitesini en iyi belirleyicisi olduğunu söyledi..

“Gerçekten de, İngiltere’nin en büyük çocuk bakımı sağlayıcıları çoğu zaten İrlanda ve İskoçya’da yüksek oranları faaliyet, ama hiç kimse kaliteli bir sonucu olarak orada yaşadı öneriyor. Tabii ki, ne çocuklar için en iyi olduğuna karar vermek profesyonellere kadar olacak onlar daha kaliteli, ama daha az, personel ile ayarları seçin olsun kadar anne bakmak, ve. “

Andy Morris, Asquith Kreş, İngiltere’nin üçüncü büyük özel operatör CEO’su, o oranları değişmez anne söyledi. . Bana göre, bu kötü tasarlanmış düzeni hakkında doğru milletin çocukları için bakım sektöründe kalitesini artırmak için ihtiyaç hakkında Liz Kafes görüşmeler daha hükümet oy satın alma hakkında daha fazla olduğunu “- ama bir çocuğun ölümü olmayacak Dedi ki: maliyet tasarrufu için ödemeye değer bir fiyat. “

Claire Burgess, Norland, ilk yıllarında eğitim üniversite için ilk yıllarında danışman, o bakıcılar için nitelikleri artıracak herhangi bir harekete destek ise, o yüksek oranları karşı olduğunu söyledi.

“Daha yüksek nitelikleri göz ve silah daha fazla çift anlamına gelmez. Böyle bir hamle potansiyel güvenliğini tehlikeye ve bakım daha düşük kalitede anlamına gelebilir.”

Siobhan Freegard, İngiltere’nin ana ebeveynlik sitesi Netmums kurucusu, şunları söyledi: “Tüm kanıtlar küçük çocuklar bire bir bakım en iyi gelişmek gösterir – bu yüzden bir kişi önermek, ancak nitelikli, yeterli az dört bebekler ya da altı çocuklar için bakım yapabilirsiniz , bu yeni oranları sağlayacak gibi, saçmalıktır. “

O izin çocuklar gün boyu istediğinizi yapmak için söyledi “kaotik” okul öncesi kınadı zaman Geçen hafta Kafes daha da tartışmalara neden oldu. O çocuk “amaç duygusu ile koşturup” olduğunu söyledi.

Parlamento soruların yanıtları o parlayan Ofsted rapor almıştı çoğu altı anaokulları, resmi ziyaretler yapmış olduğu geçen hafta ortaya çıkardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir