Afganistanda ABD Muhabiri Öldürüldü

By | 08 Nisan 2013

Arkadaşlar ve Anne Smedinghoff aile onlar tarif Afganistan’ın güneyinde bir araç bombalı saldırıda öldürülen 25 yaşındaki Dışişleri Görevlisi olarak capcanlı ve sevgi dolu yas.

Smedinghoff Qalat, Zabul’daki bir bombalı intihar saldırısında öldürülen beş Amerikalıdan biri oldu.

Kabil’deki ABD büyükelçiliğinde bir basın görevlisi olarak çalışmak, o Afgan gazeteciler yerel ABD İl İmar Ekibi matematik ve fen kitapları bağışlamak bir çocuk okulda bir olay kapsayacak yardım ediyordu

Saldırıda ölen diğer Amerikalılar üç askerlik üyeleri ve Savunma Bakanlığı için sivil bir çalışma vardı. Olarak ağır yaralı tanımlanan bir olmak üzere dört Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, saldırıda yaralanan 10 arasındaydı.

“Dünya gerçekten güzel ruhunu kaybetmiş,” Tom ve Mary Beth Smedinghoff bir açıklamada. Kabil’deki ABD büyükelçiliğinde bir basın görevlisi olarak “Anne kesinlikle ne yaptığını iş sevdi”, dediler.

Sadece üç yıl boyunca Dışişleri görev yapan Smedinghoff Afganistan’da hizmet için gönüllü ve geçtiğimiz Temmuz ayında geldi.
 
“Biz o sevdi ne yaptığını bilerek teselli, ve o dünyada olumlu bir fark yaratmak için yardımcı olarak onu ülkesine hizmet olduğunu duyuyoruz,” anne dedi. “O harika bir kadın olduğunu – güçlü, zeki, bağımsız ve sevgi dolu Annie, çok yakında bizden ayrıldı;. Seni seviyoruz ve seni çok özleyeceğiz.”

Ayrıca Smedinghoff biliyordu Üst düzey bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, “gerçekten özel” olarak “tatlı” ve “çok parlak onu nitelendirdi.”

İstanbul Seyahat, Dışişleri Bakanı John Kerry gibi Smedinghoff ölümü açıklanan “genç bir yaşam çalmak.”

“Herkes bir fark yaratma insanların hayatlarını değiştirme diplomasi olasılıkları inanan öncesinde onun geleceği ile tüm bir genç 25 yaşındaki bir kadın,, olağanüstü sert çelişkiyi açıklamak için hiçbir kelime bir sahip vardır etkisi, bir okul teslim etmek kitap bilgi alarak Ve birileri nedense onu alarak ikna kim -. hayatının kendi araç bir bilge ders ve sürücüler, bir şekilde yapıcı ve biz beş hayatını kaybeder, “Kerry dedi.

Kerry onun gezi koordine etmek için atanmış olan Afganistan, yaptığı son gezi sırasında iki hafta önce Smedinghoff kavuşmuştu.

“Ben onun gibi capcanlı hatırlıyorum, akıllı, yetenekli, sık sık onu yetenekleri büyükelçisi tarafından seçilen,” Kerry dedi. O, “dünya için hiçbir zor konuşma olduğunu.” Cumartesi günü Smedinghoff ebeveynleri onun çağrı dedi

Afgan güvenlik yetkilileri, Dışişleri Bakanlığı konvoyu sadece Qalat merkezli bıraktı ve aynı zamanda okul kitap hediye gitmekte olduğu yerel il valisinin konvoyuna katıldığını ABC News söyledi.

Iki intihar saldırganları konvoyuna saldırdı o zaman. Güvenlik yetkilileri uzak bir aygıt tarafından patlatıldı ilk araç bomba olduğunu söyledi. Sonra bir intihar yeleği giyen bir intihar bombacısı ortaya çıktı ve daha yaraladı.

Afgan kaynaklar okul olay muhtemelen saldırganların saldırı planlamak için yeterli zaman izin hangi bir gün önceden ilan edilmişti söylüyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir