3 Boyutlu Yazı Yazan Silah

By | 10 Mayıs 2013

3D yazıcı teknolojisi ile yapılan dünyanın ilk silah başarıyla ABD’de ateş edilmiştir.

Ateşli silah oluşturulan tartışmalı grup, Savunma Dağıtılmış, planları online yapmayı planlıyor.

Grup başarıyla Austin, Teksas bir ateş dizi güneyinde Cumartesi günü test edildi ateşli silah, oluşturmak için çalışıyoruz, bir yıl geçirdi.

Anti-silah savunucuları proje eleştirdi.

Avrupa’nın kolluk ajansı gelişmeleri izleme olduğunu söyledi.

Victoria Baines, Europol’ün siber suç merkezine, mevcut suçluların de ateşli silah elde etmek için geleneksel yolları takip etmek daha olası olduğunu söyledi.

O da sözlerine ekledi: “Ama zaman geçtikçe ve bu teknoloji daha kullanıcı maliyetli dostu ve daha fazla olur gibi, bu risklerin bazılarını ortaya olasıdır.”

Dağıtılmış Savunma Cody Wilson, Teksas Üniversitesi’nde 25 yaşındaki hukuk öğrencisi tarafından yönetilmektedir.

Bay Wilson şunları söyledi: “Ben bir sürü insan bu yapılabilir ki beklemiyordum düşünüyorum.”
3D baskı üretim geleceği olarak nitelendirdi olmuştur.

Genellikle plastik – – karmaşık katı nesneler oluşturmak için teknoloji malzeme kat kat oluşturarak çalışır.

Fikir yazıcılar ucuz hale geldikçe, yerine dükkanlardan mal satın alma, tüketiciler yerine tasarımları indirmek ve evde öğeleri yazdırmak mümkün olacaktır.

Ama bütün yeni teknolojiler olduğu gibi, riskler hem de faydaları vardır.

Kişisel özgürlükler
Silah online açık artırma sitesi eBay (£ 5,140) 8,000 $ mal olan bir 3D yazıcı üzerinde yapıldı.

Bu ABS plastikten yapılmış ayrı basılı bileşenlerden toplandı – sadece ateşleme iğnesi metalden yapıldı.

Bir kripto-anarşist olarak kendini tanımlayan Bay Wilson, mevcut tasarım yapmak için onun planları “özgürlük hakkında” olduğunu söyledi.

Diye BBC söyledi: “silah bir talep var – sadece orada Orada silah sahibi olamaz demek tüm dünyada devletler – ve bu artık doğru değil..

“Teknolojisi, hemen hemen istediğiniz her türlü olması mümkün olabilir diyor nerede bir dünya görüyorum. Bu artık siyasi oyuncuya kadar değil.”

O eller tabanca içine düşebilecek ilgili sorumluluk bir anlam hissettim sordu, diye BBC söyledi: “Ben aracı diğer insanlara zarar için kullanılabilir tanımadığınız – en ne araç olduğunu – bir silah.

“Ama bunu yapmak için bir neden olduğunu sanmıyorum -. Veya orada koymak için bir neden”

Silah kontrolü
Silah yapmak için, Bay Wilson Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar (ATF), ABD Bürosu’ndan bir üretim ve satıcı belgesi aldı.

Donna Satıcılar, ATF gelen, 3D baskılı silah, sürece bir Ulusal Ateşli Silahlar Yasası silah (otomatik silah, örneğin) değildi, ABD’de yasal olduğunu BBC News söyledi.

O dedi ki: “[ABD’de], kişinin kendi kullanımı için bir ateşli silah üretim yapabiliriz bir silah satmak için üretim iş meşgul Ancak, bir lisans gerekir..”

New Town, Connecticut Sandy Hook İlköğretim Okulu’nda çekimleri sonrasında Amerika’nın devam eden silah tartışmalar arasında, ABD kongre üyesi Steve İsrail son Mümkün Ateşli Silahlar Yasası altında 3D silah yasağı çağrısında bulundu.

ABD silah kanunları sıkın isteyen gruplar da endişelerini dile getirdiler.

Silah Şiddete Karşı New Yorklular gelen Leah Gunn Barrett,, şöyle devam etti: “Bu silah silah olmamalıdır insanların eline düşebilir – suçlular, ciddi akıl hastası insanlar, hatta aile içi şiddet, çocuk suçlu insanlar. ”

3D baskı teknolojisi zaten kart okuyucu oluşturmak için bazı suç örgütleri tarafından kullanılmıştır – “kevgir” – banka makineleri girmiş olduğundan emin.

Dünya çapında birçok kolluk şimdi izleme siber suçlar ve bu 3D yazıcılar gibi yeni teknolojiler adanmış insanlar var.

Europol gelen Ms Baines söyledi: “Bildiğimiz teknolojisi bunu bekliyoruz çok daha hızlı bir şekilde devam eder olmasıdır O nedenle teknolojik gelişmelerin bir adım alarak, biz önümüzdeki suçluların bir adım almak mümkün olacağını umuyoruz ve inanıyoruz. de bulunmaktadır. ”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir